Bár az amerikai indexek jelentős mínuszban nyitottak csütörtökön, és a magyar tőzsde zárásáig sem javult sokat a helyzet, mégsem került mínuszba a BUX. A nap elején még felfelé indult el a piac, a vezető index 20 430 pontig emelkedett. A forgatókönyv viszont az elmúlt napokhoz hasonló volt, azaz a nap végére az eladók kerültek többségbe. Az örvénybe került BUX végül így is 0,5 százalékkal emelkedni tudott a záró szakasz felrántásának köszönhetően, ami 20 317 pontos értéket jelentett. A vezető részvények közül nagyon jól tartotta magát az OTP, amely pedig általában a legérzékenyebben reagál a nemzetközi piacok hangulatára. A bankpapírral 5265 és 5364 forint között kereskedtek, ami azt jelentette, hogy egyetlen pillanatra sem volt mínuszban. Végül 5305 forinton zárt, ami egyszázalékos plusz.
A záró szakasz felhúzásának köszönhetően a Magyar Telekom is egy százalékkal drágult, 813 forintig, az osztalékrészvénnyel azonban napközben inkább 805 és 810 forint között kereskedtek. A Richter 0,5 százalékkal, 38 300 forintra drágult. A kisebbik gyógyszergyártó, az Egis árfolyama 0,8 százalékkal lett több, ez 19 750 forintos árat takar. A Mol viszont 0,5 százalékkal esett, 15 300 forintra, a papírra vélhetően az amerikai tőzsdék nyitásával együtt erősen esni kezdő olajár hatott negatívan. Csütörtöktől elindult a korábban beharangozott, plusz négy perces kereskedési szakasz is, amikor a szokásos módon, aukciószerűen kialakított záróáron lehet újabb üzleteket kötni. Volt is pár tucat kötés, főleg a nagyobb társaságok részvényeire, jelentős forgalomról azonban nem beszélhetünk.
