BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Feltámadt az OTP a nap végére

2009. szeptember 28. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nap elején uralkodó pesszimizmus elillant a világ tőzsdéin a hét első kereskedési napjának végére. A BUX jelentősebb mínuszban, 20 050 ponton is megfordult a nap elején, miután az ázsiai börzék több mint kétszázalékos eséssel kezdték a hetet. A támaszszintek közelében azonban megjött a vételi kedv, amit segíthetett, hogy a hétvégi választások eredményének köszönhetően a német tőzsde emelkedett. Ráadásul napközben nem érkezett fontosabb makroadat sem, ami borzolhatta volna a kedélyeket. Így a pluszban nyitó amerikai indexek hatására végül komoly fordulat történt a nap végére, és a vezető index napi csúcsán, 20 578 ponton zárt, ami 1,2 százalékos emelkedést jelentett. A vezető részvények közül legtöbbet az OTP tudott emelkedni. A bankpapír végül 5400 forinton, 2,6 százalékos pluszban zárt úgy, hogy a nap elején még 5150 forint környékén is megfordult. A jó hangulatban a várakozásoknak megfelelő kamatvágás ellenére jól szerepelt a Magyar Telekom is, az osztalékpapír 1,5 százalékkal, 810 forintra emelkedett. A Mol is drágult, amit segített a napközben emelkedésbe váltó olajár, illetve az Erste megemelt célára is. Ennek ellenére a részvény csak 0,6 százalékkal emelkedett, utoljára 15 700 forinton üzleteltek vele. A vezető részvények közül egyedül a Richter esett, igaz, csupán 0,1 százalékkal, 38 480 forintra. A kisebbik gyógyszergyártó viszont 0,7 százalékkal, 19 605 forintra drágult. A kisebb részvények közül a pénteken még szárnyaló Rába egész nap elég halovány volt, s végül 1,3 százalékos mínuszban, 765 forinton fejezte be a napot. Az FHB értéke is csökkent, 0,4 százalékkal, 1300 forintra.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet