BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Erste szerint venni kell a Molt

2009. szeptember 28. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A régiós olajcégek közül 39 eurós részvényenkénti célár mellett a jelenleg 26,5 euró környékén forgó OMV részvényeit tartja a legjobb befektetési lehetőségnek az Erste, amely így természetesen vételi ajánlást adott ki a papírra.
A bank elemzője felhalmozás ajánlás mellett 13 000 forintról 18 200 forintra emelte a Mol 12 hónapos célárát is, és a magyar olajcég 48 százalékos tulajdonában lévő INA esetében is felhalmozás az ajánlás - 1888 kunás egyéves célárfolyam mellett. Az Erste elemzője a Mol mellett a PKN Orlen célárát is megemelte a korábbi 27 zlotys szintről 30 zlotyra, azonban a papírokra vonatkozó ajánlás tartás maradt.
Ugyanakkor a Lotos és az Unipetrol esetében óvatosságra int az elemző, és ezeknél a részvényeknél inkább az eladást ajánlja.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet