BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nap végére jött a pofon

2009. szeptember 24. csütörtök, 23:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szerda esti amerikai kereskedés alaposan ráijesztett a világ tőzsdéire, aminek hatására a BUX is jelentősebb mínuszban kezdte a napot. A vezető index a nap elején beállított 20 499 pontos minimumértékéről azután szinte egész nap emelkedett, és a várakozásoknál jobb amerikai munkanélküliségi adat hatására pluszba is lendült pár pillanatra, 20 891 ponton új csúcsot beállítva. Délután négy órakor azonban jött a feketeleves, a várakozásokkal ellentétben ugyanis az amerikai lakáspiac forgalma nem bővült, hanem visszaesett augusztusban. Ennek hatására az OTP gyors hanyatlásba kezdett, magával rántva az indexet is. A záró szakasz felhúzása is csak arra volt elég, hogy a BUX 20 796 pontig emelkedjen, 0,3 százalékra mérsékelve a visszaesést.
A vezető részvények vegyesen zárták a napot. A nap vesztese az OTP lett, amely 1,6 százalékkal, 5380 forintra esett, igaz, még mindig nem kiemelkedőnek számító, 14,4 milliárd forintos forgalom mellett. Esett a Magyar Telekom árfolyama is 0,6 százalékkal, ezzel együtt még két forinttal 800 forint felett tudott zárni. A Richter ellenben emelkedett, a gyógyszerrészvény 0,9 százalékkal, 38 880 forintra drágult. A kisebbik gyógyszercég szintén drágult, 0,5 százalékkal, a 100 forintos emelkedés érdekessége, hogy a 19 850 forintos utolsó kötés technikai alapon kitörésként értékelhető a részvénynél. A kisebb papírok közül nagyon jól szerepelt az FHB, amely 6,7 százalékkal drágult, illetve a FreeSoft, amely 7,1 százalékkal ért többet, mint szerdán. Az RFV is tudott még erősíteni, a 4000 forintos záróár 2,1 százalékos emelkedést jelentett. Esett viszont a Rába, a részvény 740 forinton, 1,9 százalékos mínuszban zárt, 10 forinttal a kitörési szintje felett.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet