BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kisegíti leányát a Mol

2009. szeptember 22. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy hét múlva százmillió euró hitelt nyújthat horvátországi leányának a Mol abban az esetben, ha megtörténik a gázkereskedelmi üzletág leválasztása az INA-ról - derült ki a horvát olajtársaság felügyelőbizottságának tegnap kiadott közleményéből. A bizottság felszólította a két nagytulajdonost, a 44,8 százalékos részesedésű horvát államot és a részvények 47,1 százalékát kezében tartó Molt, hogy az INA adótartozásának rendezése és pénzügyi problémáinak megoldása érdekében mielőbb tegyék meg a szükséges lépéseket.
Az INA 1,35 milliárd kunás (274 millió dollára) adótartozását az év végéig kívánja rendezni. A horvát kormány egy hetet kért a megoldásra, a következő felügyelőbizottsági ülésig, ahol eldől majd, hogy a most javasolt lépésekből mennyi és milyen mértékig valósulhat meg.
A közleményből nem derül ki, hogy a financiális problémák és az adótartozás híre mennyire érte váratlanul a magyar olajtársaságot és vélhetően az sem közömbös számára, hogy a gázüzlet leválasztásáig hitelképtelen INA mellett a saját hiteltárgyalásai mikor és milyen eredményre vezetnek.

(A szerző rendelkezik Mol-részvényekkel)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet