Csütörtöktől a Wiener Börse többségi tulajdonában álló tőzsdék közös szövetségbe tömörültek CEE Stock Exchange Group néven (Közép- és Kelet-európai Tőzsdeszövetség) - közölte lapunkkal a Wiener Börse.
A bejelentés szerint a bécsi értéktőzsde, a budapesti, a ljubljanai és a prágai tőzsde lett a tagja a CEE Stock Exchange Groupnak. A szövetség két közös indexet indít, CEETX - CEESEG Traded Index és CEESEG Composite néven.
A CEETX kapitalizációval súlyozott árfolyamindex, amely a tőzsdeszövetség tagjainak 25 legaktívabban kereskedett és legnagyobb kapitalizációjú részvényéből áll. Az index kiszámítása és közzététele valós időben, euróban és dollárban történik.
A CEETX kereskedhető index, amelyben a magyar részvények közül a négy vezető, az OTP, a Mol, a Richter és a Magyar Telekom található meg.
A CEESEG Composite Index a tőzsdeszövetség tagjainak vezető részvényindexeit alkotó papírokból álló, kapitalizációval súlyozott árfolyamindex. Ily módon az index az ATX, a BUX, a PX és a SBITOP indexek kosarában szereplő részvényeket foglalja magában. Az index kiszámítása és közzététele valós időben, euróban és dollárban történik. A CEESEG Composite Index referenciaként szolgál a befektetők számára, és a teljes csoport tőkepiacainak alakulását szemlélteti. A magyar részvények közül így 13 került be ebbe a kosárba.
