BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elszálltak az árak a BÉT-en

2009. szeptember 17. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Már a nap elején emelkedéssel kezdett az OTP, rögtön a nyitás után 5500 forintig szaladt fel árfolyama. Innen ugyan korrigált, napi minimuma azonban így is 50 forinttal a szerdai záró érték felett maradt, 5341 forinton. A kedvező makroadatok hatására több hullámban újra emelkedni kezdett, egészen 5480 forintig, innen csúszott vissza a több mint 2,5 százalékos emelkedést jelentő 5420 forintra. Forgalma kiemelkedő volt, meghaladta a 27 milliárd forintot. A Molra is rávetették magukat a vásárlók, az olajipari részvény árfolyamát nem rengette meg a hír, hogy előző nap egyik igazgatósági tagja eladott belőle. A papír rögtön a nap elején áttörte a 16 000 forintos szintet, innen heves korrekció következett, a kereskedés utolsó perceiben azonban 16 100 forintig húzták fel árát, ami 3,21 százalékos emelkedés az előző naphoz képest. A Magyar Telekom mérsékeltebben vette ki részét a rallyból, a távközlési részvény mindössze 1,2 százalékkal, 810 forintig drágult, s ide is nagyobb kilengések nélkül kapaszkodott fel a nap eleji 800 forint körüli szintekről. A Richtert a nap elején 38 100 forintig rántották, innen esett 600 forintot, majd emelkedett zárásra vissza 38 000 forintra. Az Egis másfél százalékkal, 19 500 forintra drágult. A kisebb papírok közül csak néhány csatlakozott az általános jó hangulathoz. A Rába 2,15 százalékkal, 759 forintig emelkedett, az FHB követte az OTP-t, és 2,2 százalékkal, 1147 forintra kúszott fel. A Fotexnek nem sikerült viszont a bravúr, papírjai 459 forinton stagnáltak. A BUX index 434 pontnyi emelkedés után 20 651 ponton búcsúzott, az összforgalom meghaladta a 40 milliárd forintot.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet