BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra ötezernél járt az OTP

2009. szeptember 15. kedd, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vártnál jobb amerikai kiskereskedelmi adatok táplálták a kelet-közép-európai tőzsdéken is az optimizmust, a BUX 273,3 pontos, 1,42 százalékos emelkedéssel zárt. Napközben kiegyensúlyozott pályán haladt, maximumát
19 575,63 ponton érte el. A vezető részvények közül az OTP 13,57 milliárd forintos forgalom mellett némileg napi csúcsértéke alatt, 5000 forinton végzett, 1,73 százalékkal, 85 forinttal haladta meg hétfői záróárát. A nap nagy részében a 4980 és 4890 közötti sávban mozgott, az utolsó fél órában érte el a napi maximumát, 5038 forinton. A Richter 1,68 milliárd forintos forgalom mellett 590 forintos, 1,63 százalékos emelkedéssel érkezett a 36 780 forintos záráshoz, a szektortárs Egis viszont 667,16 milliós forgalommal és 0,47 százalékos árfolyamcsökkenéssel fejezte be a napot, annak ellenére, hogy a Concorde az év végi fair érték becslését 20 000 forintról 23 700 forintra emelte.
A Molt 2,41 százalékkal hétfői zárása felett, 14 900 forinton jegyezték a nap végére, az olajipari vállalat részvényei 2,68 milliárd forintos forgalmat generáltak kedden, értékük gyakorlatilag a kereskedés első órájától kezdve a zárószint közelében mozgott. Alig mozdult el nyitóáráról a Magyar Telekom, 2,18 milliárdos forgalma mellett 0,25 százalékos esést produkált és 793 forinton állt meg. Egymilliárdos forgalommal lett a nap nyertese a PannErgy, amelynek részvényárfolyama a hétfői záráshoz képest 86 forinttal - 12,11 százalékkal - emelkedett egy fontos bejelentést követően. Sok kisebb-nagyobb cég végzett mínuszban is, mint az FHB, a Rába, a Danubius, a Synergon vagy a Fotex.

Economx
Economx
Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet