A Mol 47 369 részvényét adta el 14 255 forintos átlagáron, összesen több mint 675 millió forintért - jelentette be pénteken az olajtársaság. Az üzletet a Budapesti Értéktőzsdén az ING közreműködéséval kötötték. A Molnak a BNP Paribas-opció júliusi lehívása után több mint 7,5 millió saját részvénye volt, így a tranzakció után még mindig maradt 7 505 369 darab A sorozatú és 578 C sorozatú részvénye. A cég egy nappal korábban jelentette be, hogy 50 090 saját részvényt a kurdisztáni Pearl-beruházásban való részvétel ellentételezéseképp átad a Dana Gas és a Crescent Petroleum partnereknek, illetve legfeljebb 80 ezer darab saját részvényét a tőzsdei ár függvényében értékesítheti.
Mindeközben az elemzők többsége továbbra sem optimista a Mollal és általában a finomítói szektorral kapcsolatban. A napokban megjelent elemzésében a Bank of America ugyan vételre ajánlotta a részvényt, de alig két napra rá már ellenkező értelmű ajánlás jelent meg az ING-től. Az ING a portfolio.hu szerint 12 ezer forintra emelte korábbi 9600 forintos célárát, de ez is jóval alacsonyabb, mint a prompt ár és így nem meglepő az eladási ajánlás sem. A Mol árát szektortársaihoz képest magasnak, az INA-befektetést pedig kihívásokkal telinek látja az elemző.
