BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Év végéig fizet az INA

2009. szeptember 9. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A horvát közszolgálati televízió tudósítása szerint a horvát kormány képviselői megerősítették az INA jelentős összegű adótartozásának tényét és kijelentették, hogy a horvát olajcég év végéig kifizeti a tartozást - jelentette az MTI. A Mol 47,15 százalékos tulajdonában álló INA tartozásairól a kormányfő és a később nyilatkozó pénzügyminiszter egymásnak ellentmondó számokat közölt (előbbi 2, utóbbi csupán 1,35 milliárd kunáról, azaz 76, illetve 50 milliárd forintról beszélt), de abban egyetértettek, hogy a tartozás rendezésére az év végéig, a költségvetés elfogadásáig sor kerül, sőt a cég állítólag már két hónapja folyamatosan fizeti vissza az összeget (állítólag napi 40 millió kunát).
A hír szerint a tartozás és az ezzel kapcsolatos vizsgálat tényét az olajtársaság vezérigazgatója is megerősítette, Bojan Milkovic szerint a cég naponta törleszti adósságát. A horvát lapok szerint ugyanakkor az még nem tisztázott, hogy az INA pontosan hogyan is törleszt majd, szakértők szerint felmerülhet az orosz gázzal való fizetés, illetve a Moltól kapott kölcsön is.

(A szerző rendelkezik Mol-részvé­nyekkel.)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet