Elég haloványra sikerült a magyar tőzsde csütörtöki korrekciója. A szerdai 4,4 százalékos esés után 2,5 százalékot tudott visszaszedni a BUX, ami főleg a hét első felében lezajlott eséseket is figyelembe véve egyelőre nem túl acélos teljesítmény.
A vezető index 18 821 ponton fejezte be a kereskedést, úgy, hogy a záró szakaszban rántották fel a napi csúcsot jelentő értékre, napközben 18 620 és 18 770 pont között ingadozott a mutató. A decemberi határidős BUX értéke promptnál kisebb mértékben, 1,3 százalékkal, 18 870 pontra emelkedett. Az emelkedésben még az is aggasztó volt, hogy a forgalom jóval elmaradt az előző napi esésétől, az OTP-é például 20 milliárdról 13 milliárd forintra esett vissza. A vezető papírok közül szinte mindegyiket megrántották a záró szakaszban. A legtöbbet a napi csúcsán záró Mol emelkedett, a részvény 3,9 százalékkal, 14 295 forintig szaladt fel. Az OTP 2 százalékkal, 4695 forintra drágult. (Az OTP esetében a napi csúcsot pontosan a 4750 forintos technikai ellenállása jelentette.) A Magyar Telekom 2,5 százalékkal, 769 forintig menetelt, míg a Richter 2,1 százalékkal, 37 195 forintra emelkedett. A kisebbik gyógyszergyártó, az Egis árfolyama szerény 0,7 százalékkal,
19 270 forintra emelkedett. Az új beruházását bejelentő Rábáról sem mondhatni, hogy szárnyakat kapott, a részvény 1,5 százalékkal, 630 forintra emelkedett. A gyorsjelentését épp egy hete közzétevő, s azóta egyfolytában eső Orco tegnap tudott először emelkedni, rögtön 8,8 százalékkal, 2350 forintra erősödve. Az FHB - amelyben a VCP 20 százalék feletti tulajdonszerzését hagyta jóvá a felügyelet - 2,8 százalékkal, 1028 forintra drágult.
