A nap eleji optimizmus gyorsan elolvadt a magyar tőzsdén, így már délelőtt mínuszba került a BUX. A nap végén rövid időre ugyan sikerült hétfői záró értékéig visszatornásznia magát az indexnek, végül azonban 1 százalékos mínuszban, 19 195 ponton fejezte be a napot a vezető index. A decemberi határidős index viszont emelkedett, ami vélhetően annak volt betudható, hogy a magyar tőzsde zárásakor a tengerentúli börzék még emelkedtek, ráadásul az elmúlt napokban túl nagy volt a pesszimizmus a határidős indexben. A decemberi lejárat 19 333 ponton, félszázalékos pluszban fejezte be a napot.
A nagyobb papírok vegyesen zárták a keddi kereskedést. Az előző napon jól szereplő Mol-OTP páros közül a bankpapír 4870 forinton, 0,6 százalékkal zárt alacsonyabban, úgy, hogy a nap elején még az 5000 forintos szintet ostromolta.
A Mol 14 415 forintos értéke 3,3 százalékos mínuszt jelentett záráskor, az olajrészvény viszont nem nagyon tudta meghaladni előző napi záró értékét.
A hétfőn még eső Richter és Magyar Telekom stagnált, az előbbi 38 000 forinton, míg a távközlési cég 770 forinton fejezte be a napot. A várakozásoktól elmaradó gyorsjelentéseket közzétévő Elmű és Émász árfolyama minimálisan csökkent. A szintén hétfő este jelentő és a tervektől elmaradó számokat közlő TvNetWork 5,2 százalékkal, 218 forintig csúszott le. A nyereségét eltüntető Humet 5,7 százalékkal, 17 forintig esett.
A kisebb papírok közül már harmadik napja - a gyorsjelentés megjelenése óta - zuhan az Orco árfolyama; tegnap 2265 forinton zárt, ez 8,7 százalékos visszaesést jelentett.
Néhányan viszont szembe tudtak menni a trenddel. A Quaestor 18,5 százalékkal, 397 forintig menetelt, míg a Fotex 1 százalékkal, az econet 1,6 százalékkal drágult.
