Brutális első félévi profitnövekedésről adott számot a Székesfehérvári Hűtőipari Nyrt. A Magyarországon a Fevita márkanévről ismert cég közel 200 millió forint mérleg szerinti eredményt ért el az év első hat hónapjában, szemben az egy évvel korábbi 36 millió forintos profittal. A remek eredmény a jól kontrollált költségekkel és a növekvő árbevétellel magyarázható a cég mérlege szerint. A társaság 18,5 százalékkal, 2,45 milliárd forintra növelte árbevételét az első félévben - tette közzé gyorsjelentésében a BÉT honlapján. Az árbevételen belül a magyarországi értékesítés 7 százalékkal, míg az export több mint 60 százalékkal nőtt. Ugyanakkor az anyag jellegű ráfordítások 8 százalékkal emelkedtek, míg a személyi jellegű kiadásokat sikerült több mint 8 százalékkal lefaragni. Így az üzemi szintű eredmény 286 millió forintot tett ki, míg egy évvel korábban ez még csak 64 millió forint volt. A pénzügyi műveleteknél ugyanakkor a kiadások jelentős növekedése miatt a veszteség 37 millióról 97 millióra nőtt, így lett végül a nettó profit 200 millió forint.
