BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Minimális profitot termelhet az olajcég

2009. augusztus 30. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az egyszeri tételek nélkül gyakorlatilag nulla eredményt ért el a Mol a második negyedévben, és a jövőbeli kilátások sem túl rózsásak, így nem érdemes rózsaszín szemüvegen át nézni az elsőre várakozások feletti számokat - mondta Miró József, az Erste elemzője. Nem hozott meglepetést a második negyedéves gyorsjelentés Herczenik Ákos, a Raiffeisen Bank elemzője szerint. Az INA-részesedés átértékeléséből és a földgázüzletág korábbi eladásának utólagos elszámolásából eredő pluszt pedig nem igazán érdemes figyelembe venni - véli két elemző.
Miró szerint a Mol esetében az jelentheti a gondot, hogy az elkövetkező két-három negyedévben is csak 10 milliárdos nagyságrendű profitot tud majd termelni a társaság, hacsak a forint árfolyama és az olaj ára miatt nem jelenik meg ismét komolyabb rendkívüli tétel a mérlegben. Így 2009 végére az első félévi 63 milliárdos forint nettó profit jó ha 100 milliárd forint közelébe nő az elemző szerint.
A kisebb profitban döntő szerep jut a dízelárrés csökkenésének, ami Miró szerint a jövőben sem igen fog javulni. A Molnál pedig dízelközpontú a termékösszetétel, ami jól látszik a második negyedévi számokból is.
Miró szerint így a jelenlegi szinten fundamentálisan már túlértékelt a részvény, ugyanakkor a likviditásvezérelt emelkedésnél ez nem szokott számítani. Így elképzelhető, hogy 17 000 forint közelébe is elmegy a részvény, ami azonban csak a 2011-es várható számokkal kalkulálva lehetne reális. Ez alapján árazni a részvényt jelenleg elég bátor dolognak tűnik, bár technikai alapon 14 800 forint felett szűk stoppal meg lehet venni a papírt.
Herczenik szerint a gyorsjelentésnek semmilyen hatása nem lesz az árfolyamra, az továbbra is inkább a hangulattal fog együtt mozogni.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet