BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó hírek ellenére esett a tőzsde

2009. augusztus 26. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szerdán komolyabb korrekció volt a magyar tőzsdén, ezt azonban nem szabad katasztrófaként megélni, hiszen már jó ideje felfelé rohantak a részvényárak.
A nap elején még új éves csúcsra, 20 174 pontra szaladt a BUX, a nap végére azonban a kedvező amerikai makroadatok ellenére komolyabb profitrealizálások indultak. Így a BUX végül 1,7 százalékos mínusszal, 19 539 pontra zuhant vissza zárásra.
A vezető indexszel szemben az OTP már nem tudott újabb csúcsokat elérni. Bár a bankpapír a nap elején még 5171 forintra emelkedett (kedden még 5200 forint jelentette az éves csúcsot), azonban az 5100 forint feletti szinteket már nem tudta sokáig tartani. A részvény szinte egész nap komolyabb eladói nyomás alatt volt, ami délután felgyorsult, és egy pánikeladási hullám miatt 4870 forintig is leborították az árfolyamát. Végül 3,8 százalékos mínuszban, 4925 forinton zárta a kereskedést.
A Mol - amelynek sikerült megállapodnia az orosz kintlevőség rendezéséről - egész nap jól tartotta magát, sőt a nap elején
15 400 forinton új éves csúcsra szaladt a részvény árfolyama. A nap végére azonban az általános eladói nyomás ezt a papírt sem kerülte el, így végül napi minimumához közel, 14 650 forinton zárt a papír, ami 1,6 százalékos mínuszt jelentett.
A Richter viszont csak 0,5 százalékot esett, záráskor így 39 000 forintot ért a papír.
A Magyar Telekom trenddel szemben tudott emelkedni, úgy, hogy a nap végén alaposan felhúzták az árfolyamát. A 774 forintos napi minimumról ugyanis zárásra 793 forintig rántották fel az árat, ami 0,4 százalékos pluszt jelentett.
A vezérigazgató-váltásról hírt adó Egis árfolyama 3,2 százalékkal, 19 950 forintra esett vissza.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet