BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jen- helyett dollár alapú kötvénykibocsátás várható

2009. augusztus 26. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarország megújította japán kötvénykibocsátásra szóló tőkepiaci bejegyzését, az úgynevezett shelf regisztrációt - erősítette meg a Bloomberg hírét Búzás László, az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) üzleti vezérigazgató-helyettese szerdán az MTI-nek. A bejegyzés megújítása szokásos technikai lépés, sem Japánban, sem másutt nincs külföldi kötvénykibocsátás előkészületben - tette hozzá, cáfolva, hogy Magyarország a sikeres eurókötvény után most jenkötvényt bocsátana ki. Az utolsó információk szerint inkább dolláralapú kötvénnyel léphet majd piacra a magyar állam, így ezzel a lépéssel inkább csak a lehetőségét teremtették meg annak, hogy ha szükséges, akkor jenalapú kötvényt is el tudjanak adni - mondta el lapunknak Suppan Gergely, a Takarékbank elemzője. Korábbi hírek szerint ősszel dönthetnek arról, hogy lesz-e újabb kötvénykibocsátás, így lassan aktuálissá is válhat ez a kérdés. Ezt támasztja alá a Citibank vállalati üzletágát vezető Balássy László lapunknak adott korábbi nyilatkozata is, amely szerint a következő road-show célközönsége az amerikai befektetők lesznek, az ázsiai piacokra irányuló tájékoztató körútról ugyanis az eurókötvény-kibocsátás után még nem esett szó.
Magyarországnak 2004 óta van a japán piacra tőkepiaci regisztrációja, ennek birtokában az egyes kötvénykibocsátásokhoz nem kell külön engedélyért folyamodnia, azaz ennyivel egyszerűbb és gyorsabb a lebonyolítás. A magyar állam az USA-ban is rendelkezik hasonló bejegyzéssel. A tőkepiaci bejegyzést évente meg kell újítani, most ez történt meg.
A magyar állam az utóbbi öt évben 200 milliárd jen értékben bocsátott ki Japánban jenkötvényeket, utoljára 2007 októberében 25 milliárd jen értékben egy tízéves, évi 2,11 százalékos kamatozású kötvényt.
Az ÁKK egyébként egyéves szünet után az idén júliusban bocsátott ki külföldi kötvényt, mégpedig 1 milliárd euró értékben Az évi 6,75 százalékos kamatozású ötéves kötvényt a hasonló futamidejű eurókamatcsere-hozam (mid-swaps) fölött 3,95 százalékponttal sikerült értékesíteni.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet