Rendeződni látszik a Mol legnagyobb oroszországi befektetése, a Zapadno-Malobalikszkoje (ZMB) kitermelő vállalat egyik vitás ügye, mivel a társaság a tavasz óta folyó perben megállapodott a Russznyefttyel annak 6,3 milliárd rubeles adósságáról. A Vedomosztyi orosz üzleti lap szerint a felek a perben békés megegyezésre jutottak és a bíróság lezárta az ügyet.
A Russznyefty az egyezség értelmében vállalta, hogy 18 hónap alatt törleszti eredetileg 6,1, de a kamatokkal együtt már 6,3 milliárd rubelre növekedett adósságát. (Ez 37,5 milliárd forint.) A ZMB ennél valamivel nagyobb összeget követelt (6,59 milliárdot). Somlyai Dóra, a Mol kommunikációs igazgatója megerősítette a megállapodás tényét.
A Molnak ez mindenképpen kedvező hír, hiszen az olajtársaság részvényesei számára a Szurgutnyeftyegaz feltűnése óta az elmúlt időszak egyik jelentős bizonytalansági tényezőjévé váltak az oroszországi események. A mostani megállapodás és a kitermelés során képződő maradék gáz felhasználásáról szóló döntés óta úgy tűnik, a ZMB egyelőre megoldható nehézségekkel szembesül Oroszországban.
(A szerző rendelkezik Mol-részvényekkel)
