Újabb jelentős emelkedés volt a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX 19 882 pontig kapaszkodott, ami 466 ponttal haladja meg az előző napi záróértéket. Kevéssel zárás előtt 19 937 ponton tetőzött, a határidős BUX átlépte a 20 ezer pontos határt is, bár zárásra végül a prompt alatt végzett. A forgalom hatalmas volt, meghaladta a 42 milliárd forintot, ebből 32 milliárdot hasítottak ki a bankpapírra született kötések. A második hely a Molé, amelyre összesen 4,5 milliárd forint értékben születtek kötések.
Az OTP ereje a nap elején még úgy tűnt, kifullad, mivel csekély mínuszban nyitott, 11 órára azonban már átvitte az 5000 forintos szintet is. Délután érkezett az emelkedés következő hulláma a kedvező amerikai makroadatokra reagálva, s egészen 5200 forintig vitte a részvényt. Innen korrigált 5119 forintig a zárásra, de ez is 2,4 százalékos emelkedést jelent. A régióban ezúttal egyedülálló volt a bankpapír jó szereplése, a Raiffeisen és az Erste ugyanis egyaránt esett Bécsben, kereskedők szerint a rallyt erőteljes shortzárások is táplálhatták.
A Magyar Telekom úgy viselkedett, ahogy egy tisztességes osztalékpapírnak kell kamatvágás után, jegyzése a kereskedés végére 4,5 százalékkal, egészen 790 forintig emelkedett. A Mol azokat erősítette meg hitükben, akik szerint az olajrészvény technikai szempontból kitört, zárásra 14 890 forintig szaladt, ami 3,4 százalékkal magasabb a hétfői értéknél. Szépen teljesít az FHB is, a kereskedés elején még a 950 forintos szinttel küszködött, azonban ismét a vevők győztek, és kereken 1000 forintig hajtották fel, ez újabb 3,5 százalékos nyereség. Az első félév sztárjai, a gyógyszerrészvények most nem vették ki részüket az általános jó hangulatból, a Richter stagnált, az Egis mindössze fél százalékkal emelkedett.
