BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatalmas profitot várnak a Moltól

2009. augusztus 23. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Százmilliárdot jóval meghaladó profitot várnak az elemzők az augusztus 28-án megjelenő Mol-gyorsjelentéstől. A portfolio.hu által összeállított elemzői konszenzus szerint a nettó profit a 136 milliárd forintot is meghaladhatja, az üzemi eredmény azonban szerintük legfeljebb ennek 35 százaléka lesz. Az elemzők viszonylag alacsonyan tartják céláraikat, mivel a nyereség nagy része a devizahitelek, kisebb részben a készletek átértékeléséből, nem pedig a működésből származik. Eközben a főbb üzletágak mindegyikét sújtja valamilyen külső körülmény, a kutatás-termelést az importgázár csökkenése, a finomítás-kereskedelmet pedig a dízelárrés és a Brent-Ural árkülönbség elolvadása. A gázszállítás és a továbbra is nagyon rossz helyzetben levő vegyipar pedig szinte biztosan nem tud csodát művelni. Segíthetett ugyanakkor az INA, az első negyedév 12 milliárdos veszteségével szemben most mintegy 20 milliárd forinttal járulhatott az eredményhez, ami azonban egyszeri tétel, a gázüzlet leválasztásának köszönhető.

(A szerző rendelkezik Mol-részvényekkel)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet