BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kihasználta a javuló hangulatot a tőzsde

2009. augusztus 19. szerda, 03:06

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elmúlt két tőzsdenap komolyabb esése után kedden kissé korrigált a budapesti börze. A BUX a nemzetközi hangulatot követve 2,5 százalékkal magasabban, ismét 18 000 pont fölött, 18 060-en zárt, habár napközben ennél nyolcvan ponttal magasabban is járt az index.
A vezető papírok közül a legtöbbet, 4 százalékot a Mol tudott emelkedni, a 13 680 forintos záróár ráadásul csak 5 forinttal maradt el a napi csúcsától. Az olajcég szárnyalása azért érdekes, mert vele kapcsolatban hír nem jelent meg, és az olaj ára is alig 1 százalékot emelkedett. A nap elejétől kezdve a legstabilabb emelkedést a Magyar Telekom nyújtotta. A szinte egész nap 3 százalék feletti pluszban lévő részvény könnyen lépett át a 700 forintos határon, és végül 3,7 százalékkal emelkedve 707 forinton zárt, napközben azonban ennél magasabban, 712 forinton is megfordult. A részvény esetében magyarázatul szolgálhat a jó szereplésre, hogy folyamatos kamatcsökkentés várható az elkövetkező időszakban. (Erről részletesebben a vezető cikkünkben is olvashat.) Az elmúlt két tőzsdenap legnagyobb vesztese, az OTP napközben 4600 forintig is elszaladt, a vegyes amerikai makroadatok hatására azonban erről a szintről gyorsan a napi minimumot jelentő 4470 forintra lökték vissza a papírt, ahonnan zárásra a 2,6 százalékos pluszt jelentő 4530 forintig kapaszkodott vissza. A Richter csupán 0,3 százalékkal, 36 400 forintra drágult, de ez talán elnézhető neki, hiszen a hétfői nagy esésben a piaccal szemben emelkedett. A kisebbik gyógyszergyártó, az Egis sem szárnyalt kedden, a 0,1 százalékos drágulás elhanyagolható. Az FHB nagyobb testvérétől alig elmaradva 2,4 százalékos pluszban zárt, ami 900 forintos árfolyamot jelentett.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet