Teljesítette a penzumot az OTP, a nettó eredmény jóval a várakozások felett alakult, így az éves eredményterv sem került egyelőre veszélybe. Aggasztó lehet azonban, hogy ezt több olyan faktor is segítette, amely nem feltétlenül tűnik fenntarthatónak - vélik a Cashline elemzői a bank pénteki gyorsjelentését követően.
A nettó kamatmarzs csoportszinten 5,77 százalékra csökkent 6,58 százalékról, ami egybevág a Cashline korábbi várakozásával, mivel az első negyedévben a bank minden olyan többletterhet áthárított ügyfeleire, amit nem tartott kigazdálkodhatónak. Érdekes, hogy az orosz és ukrán egységeknél növekedni tudott ez az érték, ami részben annak köszönhető, hogy a tervezettnél kevesebb hitelszerződést ütemeztek át. Ez rövid távon pozitív az eredményesség szempontjából, de a későbbiekben duplán üthet vissza.
A gyorsjelentést követő kommentárjában a Concorde elemzője, Vágó Attila azt emeli ki, hogy összességében a várakozásaiknak megfelelően alakult a második negyedéves gyorsjelentés, a hitelek romlásának üteme is megfelelt az általuk kalkuláltnak. A Concorde elemzője szerint a rossz hitelek aránya 2009 utolsó negyedévében fog tetőzni. Mindezek alapján a jelenlegi szinteken nem tartják olcsónak a részvényt, amelynek a reális értékét továbbra is 4301 forintra tartják.
Másként vélekedik Török Bálint, a Buda-Cash elemzője. Ő a második negyedéves számokat figyelembe véve pozitív irányba módosította modelljét, így az idei évre már 156 milliárdos nyereséget vár. Ezzel az eredménnyel számolva az OTP P/E mutatója 8,7, amely jócskán elmarad a korábbi 12-13-mas csúcstól, a 17-18-as P/E-vel forgó regionális szektortársakhoz képest pedig kifejezetten alacsony. Hosszú távon még igen jelentős árfolyam-emelkedési potenciált lát a Buda-Cash a bankpapírban, ezért vételre ajánlja, rövid távon persze elképzelhetőnek tart egy korrekciót.
