BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új csúcsra ment az OTP

2009. augusztus 13. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Napközben 4935 forinton új éves csúcsot ért el az OTP az ismét javuló nemzetközi hangulatban, ráadásul ezzel elkezdte betölteni a tavaly hagyott óriási, 4911 és 5190 forint között húzódó rést. A nap végére azonban a vártnál rosszabb amerikai kiskereskedelmi és munkanélküliségi adat hatására visszaesett a bankpapír árfolyama is. A hirtelen pánik 4726 forintig is levitte délután az árfolyamot, a bank részvénye végül 4860 forinton fejezte be a kereskedést, 3,4 százalékkal feljebb, mint szerdán. Ezzel a legjobban teljesítő vezető papír lett az OTP-é, drágulása azonban jóval elmaradt a nagyon jó gyorsjelentést közzétevő FHB részvényétől. A kisebbik bankpapír ugyanis 11,4 százalékkal, 920 forintra tudott emelkedni. Csütörtökön a BUX index szinte végig 18 500 pont környékén forgott, ahonnan csak a rossz délutáni makroadatok miatt zuhanó OTP rántotta le egy kis időre. Az index végül 2,5 százalékot emelkedve, 18 520,5 ponton fejezte be a kereskedést.
A blue chipek közül az OTP kivételével mindegyik alulteljesítette az index növekedését. A Mol 2,2 százalékkal, 13 900 forintra, a Magyar Telekom 2,2 százalékkal, 690 forintra drágult. A Richter szinte egész nap a leginkább lemaradó részvény volt, végül a napot is csupán 1,3 százalékos pluszban tudta zárni, ami 36 350 forintot jelentett. A kisebbik gyógyszergyártó, az Egis két százalékkal, 20 900 forintra emelkedett. A kisebb részvények közül több nem tudta kihasználni a jó hangulatot, a Rába 0,8 százalékkal, 632 forintra esett, a KEG 3,8 százalékkal, 769 forintig csúszott le és a Freesoft is 2,1 százalékkal, 1749 forintig szánkázott.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet