BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A nap végére összeszedte magát a forint

2009. augusztus 12. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A reggeli pánikhangulatnak délutánra nyoma sem maradt a magyar devizapiacon, szépen megerősödött a forint. Az euró/forint a kedd esti 273,40 körüli szinten nyitott reggel, majd innen hamar elszaladt 275,60-ig az árfolyam, ami azután a napi csúcsot is jelentette. Bár a piacon délelőtt még borítékolták volna az egész napos rossz hangulatot, a napközben megjelenő makroadat végül jobb kedvre derítette a befektetőket - mondta Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank devizapiaci kereskedője. A térségben a lengyel zloty vitte a prímet az erősödésben a jó lengyel makrohírek hatására. A forint délutánra 273,50-ig kapaszkodott vissza a közös európai devizával szemben. Ruzsonyi Ákos szerint azonban óvatosan kezelendő a forinterősödés, úgy véli, inkább sávkereskedésre kell számítani a 273,50 és 276 forint között. Szerdán délután egy dollárért 193 forintot, míg egy svájci frankért 179 forintot kellett fizetni.
Érdekes fejleménynek számított a másodlagos állampapírpiacon, hogy a rövidebb hozamok némileg csökkentek, a hosszabbak viszont jelentősebb mértékben emelkedtek. A három hónapos állampapír hozama 5, a hat hónaposé 7 bázisponttal csökkent. A hosszabb kötvények közül a hároméves 21, az ötéves 17 bázisponttal nőtt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet