BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pesszimistább lett a Graphisoft vezetése

2009. augusztus 11. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Minimális, 183 ezer eurós profitot ért el a Graphisoft Park a második negyedévben, szemben a bázisidőszak 3 millió eurós eredményével. (Tavaly azonban egyszeri tétel hozott rendkívüli profitot.) Ezzel a teljesítménnyel a féléves veszteség 547 ezer euró lett.
A cég 3,3 millió euró árbevételt könyvelhetett el az első félévben, ami 5 százalékos emelkedésnek felel meg. A második negyedévben 8,2 százalékkal lett magasabb az árbevétel, s 1,7 millió eurót tett ki. A gyorsjelentés szerint a H épület átadását követően az irodaparkban rendelkezésre álló iroda- és laborterület a korábbi 33 000 négyzetméterről 45 000 négyzetméterre növekedett. Mivel eddig csak a Hz épületet adták bérbe az új fejlesztésekből, a korábbi 92 százalékos kihasználtsága 75 százalékra csökkent. A jelenlegi budapesti ingatlanpiaci helyzetet figyelembe véve a kihasználtság javulásával és többletbevételekkel nem számolnak 2009-ben - szögezik le. Ennek következményeként a cég 2009 egészére a korábban előre jelzett 7,2 millió euró helyett 6,8 millió euró éves árbevétellel számol, ami a H épület átadása után kiadott új területek bérletidíj-bevételén felül nem tartalmaz további növekedést.
A Graphisoft Park az első félév végén 1,5 millió euró üzemi nyereséggel zárt, amiből 629 ezer euró a második negyedév hozadéka. Ez mindkét esetben visszaesést jelent, főleg megnövekedő amortizációs és értékcsökkenési leírások, valamint a működési költségek emelkedése miatt. Az üzemi eredményt a pénzügyi tételek rontották le, főleg a félév során elszenvedett 735 ezer eurós árfolyamveszteségnek betudhatóan, így lett végül veszteséges a társaság első féléve.
A gyorsjelentésből az is kiderül, hogy az éves árfolyam-különbözetek és a kapcsolódó halasztott adó nélkül számított eredményt 0,2 millió euróra prognosztizálják (2008-ban 1,5 millió euró volt). A Graphisoft Park Kft. funkcionális pénznemének forintról euróra történő megváltoztatásával az euróhiteleken nem keletkezik árfolyam-különbözet, a forintalapú pénzügyi eszközöknél és kötelezettségeknél azonban továbbra is kalkulálni kell az árfolyamhatással. A forint- és euróárfolyam jelenleg tapasztalható volatilitása mellett a jövőbeni árfolyam-különbözetekre megbízható előrejelzés nem adható - áll a gyorsjelentésben.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet