BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megegyezett a Mol és a Russznyefty

2009. augusztus 6. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol és a Russznyefty közös a cége, a Nyugat-Szibériában kitermelést folytató Zapadno-Malibalik (ZMB) igazgatósága tegnapi budapesti ülésén arról döntött, hogy az előzetes híreknek megfelelően gázturbinákat helyez üzembe az olajmezőn feltörő kísérőgáz hasznosítására. A ZMB a gázturbinákkal elektromos energiát termel majd, amit a kitermelés során használ fel a társaság - tájékoztatott a Mol.
A ZMB ezzel együtt arról is döntött, hogy további fúrási programot indít 12 új kút létesítésével. Mindezen beruházások pénzügyi fedezetét a cég saját forrásaiból várhatóan fedezni tudja. Az áramtermelő kapacitások üzembe állítására azért van szükség, mert a Rosznedra (Orosz Föderáció Bányahatósága) fél éven belül bevonhatná a cég kitermelési engedélyét, ha a kísérőgázt nem hasznosítják. A megoldás valószínűleg nem ideális a cég számára, de még mindig jobb, mint ha nem folytathatná a kitermelést. A 12 új kút fúrása pedig jó hír, mert elképzelhető, hogy ezzel megáll a ZMB mezőin már több negyedéve megfigyelhető kitermeléscsökkenés.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet