Nem helytállóak a Zapadno-Malobalik (ZMB) vállalat igazgatósági üléséről a napokban megjelent orosz sajtóhírek - tájékoztatta a Napit a Mol. Az alapszabályban rögzített feltételekkel az igazgatósági ülést ugyanis sem július 20-ára, sem későbbi időpontra nem hívták össze. A ZMB alapszabálya szerint igazgatósági ülést jogszerűen csak az igazgatóság elnöke hívhat össze, az ülést legalább tíz munkanappal megelőzően. Az orosz sajtó által hivatkozott esetekben azonban ez nem történt meg.
Valójában a ZMB igazgatóságának elnöke az alapszabálynak megfelelően július 22-én bocsátotta körszavazásra az Orosz Föderáció Bányahatósága (Rosznedra) jegyzőkönyvében szereplő hiányosságok kiküszöböléséhez szükséges határozati javaslatokat. A szavazólapok visszaküldésére augusztus 4-ig van lehetősége az igazgatósági tagoknak.
A Mol mindig az Orosz Föderáció jogszabályaival összhangban tevékenykedik és a maga részéről mindent megtesz a ZMB licencszerződésében foglaltak teljesítése érdekében - áll a közleményben.
A ZMB-vel kapcsolatban a KBC elemzője, Császár Róbert azt is elképzelhetőnek tartja, hogy a Mol igyekszik majd eladni 50 százalékos részesedését. Ez egyébként azért is valószínű, mert a mező már túl van a fénykorán és egyre több probléma van vele, hiszen elszámolási vita is van a másik 50 százalékot birtokló Rusznyefty orosz olajcéggel.
