Kisebb korrekció kezdődött szerdán a magyar részvénypiacon, ugyanakkor az elmúlt napok száguldása után ez még nem szabad hogy komolyan aggassza a részvények tulajdonosait. Annak ellenére sem, hogy a BUX szinte egész nap lefelé csorgott, és végül 2,1 százalékos mínuszban, 16 091 ponton fejezte be a kereskedést. Ennél volt lejjebb is napközben az index, a minimumot a 16 016 pont jelentette. Azt, hogy igazi pesszimizmus egyelőre nincs a piacon, az is bizonyíthatja, hogy a decemberi határidős index kisebb mértékben, 1,5 százalékkal esett, 16 477 pontra, igaz ugyan, hogy a kamattartalom elég kicsi. A vezető részvények közül a Richter szenvedte meg legjobban a korrekciós napot, ami talán nem is csoda, hiszen az emelkedésben is ez volt az egyik vezető papír. A Richter az indexhez hasonlóan napi minimuma közelében, 35 650 forinton zárt, ez 3,65 százalékos esést jelentett. A másik gyógyszergyártó, az Egis jobban viselte a napot, árfolyama 0,5 százalékkal csökkent, 18 400 forintra. A vezető papírok közül még a Mol esett többet az indexnél, árfolyama 2,6 százalékkal, 13 150 forintra csökkent. Az OTP 1,6 százalékkal, 3488 forintig csúszott vissza. A bankpapír esetében az érdekesség az volt, hogy nem a BUX mozgását követte, hanem inkább a tengerentúlon megjelenő banki gyorsjelentéseket reagálta le, így jó néhányszor megtréfálhatta a napon belül kereskedőket a sok fel-le rántással. A kisebbik bankpapír, az FHB már nem úszta meg ekkora eséssel, árfolyama 2,9 százalékkal, 738 forintig csúszott le. A kisebb részvények közül a trenddel szemben több mint 3 százalékot tudott erősödni az Állami Nyomda papírja, amely 759 forinton fejezte be a kereskedést.
