BUX 139310.84 1,22 %
OTP 44800 1,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ez a hét is jól kezdődött

2009. július 20. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elmúlt heti jó szereplést követően hétfőn is két százalékot emelkedett a magyar tőzsde vezető indexe, a 16 251 pontos záróérték a napi maximumot is jelentette egyben. A vezető részvények közül a Mol teljesített a legjobban, 2,5 százalékkal, 13 145 forinton, napi csúcsán zárt. Ez annak lehet betudható, hogy az olaj ára is nőtt hétfőn, illetve megjelent egy nemzetközi elemzés arról, hogy érdemes lehet e szektor cégeibe fektetni, hiszen ilyen alacsonyan régen nem volt az árazásuk. A Mol mögött nem sokkal maradt le az OTP, 2,4 százalékkal, 3500 forintig tudott drágulni. A bankpapír esetében napközben ennél magasabban is volt az árfolyam, a napi csúcs 3539 forinton volt. A technikai elemzések alapján a 3500 forintos szint vízválasztó lehet, hiszen efölött újra jelentősebb emelkedési potenciál van a papírban.
A Richter csak 1,7 százalékkal emelkedett, de ezzel átvitte azt a 37 000 forintos szintet, amiről többször visszapattant az elmúlt héten. A kisebbik szektortárs, az Egis viszont 3,1 százalékkal, 18 300 forintig liftezett. A pénteki nap sztárja, a Magyar Telekom ezúttal csak 0,8 százalékot drágult, talán azért is, mert a UBS a jelenleginél jóval alacsonyabb célárral rukkolt elő. A kisebb részvények közül több is fergeteges száguldásba kezdett. A Forrás törzsrészvénye 7,5 százalékkal, 1055 forintra emelkedett, a Humet 5,9 százalékkal (ez persze egy forintot jelent), 18 forintra, míg a Linamar 5,5 százalékkal, 1530 forintra ment fel. Rossz napja volt viszont a TvNetWork részvényeseinek, a papír 4,9 százalékkal, 215 forintra csúszott le.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet