A 2,17 milliárd dolláros elemzői várakozásokat jócskán meghaladó, 3,44 milliárdos második negyedéves nyereségről számolt be a Goldman Sachs. Az egy részvényre jutó nyereség 4,93 dollárt tesz ki - szemben az elemzők 3,65 dolláros prognózisával -, egyúttal meghaladja a tavalyi év azonos időszakában regisztrált 2,09 milliárdos eredményt is - írja a Bloomberg.
A Goldman szerint a kötvény-, deviza- és árupiaci üzletágban - amely a pénzintézet legnagyobb egysége - rekordot döntve, 6,8 milliárd dolláros bevételt realizáltak. Összehasonlításképpen ez a tétel csaknem háromszorosa a tavaly ilyenkori értéknek.
A gyorsjelentés kapcsán tartott sajtótájékoztatón David Viniar, a Goldman pénzügyi igazgatója elmondta: továbbra is konzervatív kockázatkezelés mellett folytatják tevékenységüket. Ezt indokolja az is, hogy a világgazdasági helyzet még mindig rejt buktatókat. Ennek ellenére a helyzet javulásával feléledhet a vállalati egyesülések és felvásárlások piaca is. Mindenesetre a bankokra vonatkozó új szabályozás megszületése nem fogja befolyásolni a Goldman üzletpolitikáját.
Mike Mayo, a Calyon elemzője szerint viszont a Goldman éves eredményében az első félév nyom majd sokat a latban - írja a Wall Street Journal. Felmerül ugyanis az eredménybővülés üteme fenntarthatóságának kérdése. A második negyedév egyik húzótételének számító értékpapír-kereskedésen, illetve jegyzésen elért bevételek a gazdaság további gyengélkedése - vagy egy esetleges tőkepiaci korrekció esetén várható visszaesése - komolyan éreztetheti majd a hatását.
