BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több kisbefektetőt látnának szívesen

Korábban zárul az RFV-jegyzés

2009. július 14. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A túljegyzés miatt már ma lezárul a Regionális Fejlesztési Vállalat részvényeinek hétfőn indult jegyzése.
A forgalmazó Erste Bróker adatai szerint kedden fél tizenkettőig 508 304 részvényt jegyeztek a magán-, illetve az intézményi befektetők - közölte az RFV közleményében. A túljegyzés miatt a társaság az összevont tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően 2009. július 15-én, szerdán délután fél ötkor lezárja a részvényigénylés lehetőségét.
Az RFV összességében 400 ezer részvényt bocsát ki nyilvános tőkeemeléssel, amelynek célja a magasabb közkézhányad elérése. A részvények allokációja kártyaleosztásos alapú lesz. Azt, hogy pontosan ki mennyi részvényhez jutott hozzá, várhatóan csütörtökön hozza nyilvánosságra a forgalmazó.
Soós Csaba, a társaság igazgatóságának elnöke a Napi kérdésére elmondta, egyelőre úgy tűnik, relatíve kevés jegyzés érkezett kisbefektetőktől, annál nagyobb az érdeklődés intézményi oldalról. A másodlagos kibocsátás elsődleges célja, a sikeres tőkebevonás teljesült, a másodlagos cél, a minél nagyobb arányú kisbefektetői jegyzés elérése még függőben van - hangsúlyozta Soós. Mindazonáltal hozzátette, a nagyobb likviditás elérése szempontjából reméli, hogy a jegyzés szerdai lezárásáig érkeznek még magánbefektetői kérelmek. Ezeknek egyébként kedvezne is az allokáció formája, hiszen nagyobb eséllyel kapnák meg az általuk jegyzett teljes mennyiséget, mint a nagyobb pakettre igényt tartó intézményi befektetők.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet