Ügyes saját számlás kereskedéssel, illetve jelentősen megugrott részvény- és kötvénykereskedési jutalékaival tetemes, 2,17 milliárd dolláros nyereséget termelhetett a második negyedéves eredményeiről ma jelentő Goldman Sachs.
A Bloomberg által megkérdezett elemzők a Goldmantól várják a 15 legnagyobb pénzintézet közül a legmagasabb, 3,65 dolláros egy részvényre jutó nyereséghányadost. Ráadásul a várakozások szerint 2007-es nyereségrekordja óta a legnagyobb profitról fog jelenteni a bank. Ebben segítségére lehet jelentős konkurensei, a Bear Stearns, illetve a Lehman Brothers bedőlése is.
Hétfőn lendületes, 3 százalék feletti emelkedésnek indultak a pénzintézet részvényei, miután Meredith Whitney, a Meredith Whitney Advisory Group alapítója az általa elemzett nyolc bankpapír közül a Goldmant egyedüliként minősítette fel vételre, azzal, hogy akár 30 százalékot is emelkedhet annak árfolyama. Whitney egyébként még 2007-ben döntötte be a Citigroup árfolyamát, akkor még az Openheim elemzőjeként, miután elsőként jelezte előre - helyesen -, hogy a bank csökkenti osztalékfizetéseit. Az elemző szerint a Goldman nagy meglepetést okoz majd gyorsjelentésével, mivel kötvénypiaci üzletágán, valamint deviza- és árupiaci ügyletein óriási bevételeket könyvelhetett el.
Guy Moszkovski, a Merrill Lynch elemzője még múlt csütörtökön minősítette fel semlegesről vételre a Goldman részvényeit. Indoklásában az előzetes számításokat túlszárnyaló negyedéves eredményt, illetve a leghatékonyabb kockázatkezelést jelölte meg.
