A Genesis Energy igazgatótanácsa zártkörű tőkeemelésről döntött, ennek során pénzbeli hozzájárulás ellenében legalább 283,33 millió forinttal, legfeljebb 833,33 millió forinttal emelik az alaptőkét - áll a társaság közleményében. A kibocsátandó új részvények kibocsátási értéke darabonként 3 euró, azaz a pénteki euróárfolyammal számolva 830 forint. (Az 500 forintos névértékű új törzsrészvények száma legalább 566,66 ezer, maximum 1,666 millió darab.) A jegyzés július 17. és augusztus 14. között lesz. Az alaptőke-emelés hátterében a Genesis Energy és a Cogenco áprilisban aláírt közös szándéknyilatkozata áll.
