BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felejtsd el az AIG-t!

Két napon belül két prominens elemző is alaposan leminősítette a bukott óriásbiztosítót, az American International Groupot.

2009. július 9. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Befektetői szempontból a 182,5 milliárd dolláros állami mentőöv visszafizetése után 70 százalékos esélyt lát az AIG-részvények nullára való leírására Joshua Schenker, a Citigroup elemzője - írja a Bloomberg. Ráadásul a szakértő kifejezetten szkeptikus, hogy képes lesz-e egyáltalán a biztosító kötelezettségeinek maradéktalan törlesztésére. A szükséges tőke előteremtéséhez ugyanis számos részlegét értékesíteni kényszerülő AIG-nél a továbbiakban kiesik azok bevétele is. A Citi így a katasztrófa-forgatókönyveknél kedvezőbb kimenetelűeket is figyelembe véve 36 dollárról 14-re vágta a papírra vonatkozó célárát.
Az AIG részvényeinek árfolyama az elmúlt két év során 95 százalékot zuhanva a Dow kosarából is kiesett, így a társaság július elsejei hatállyal 20:1 arányban részvényösszevonást hajtott végre. Az indoklásban arra hivatkoztak, hogy a nagy intézményi befektetők nem kedvelik az öt dollárnál alacsonyabban forgó papírokat. Az összevonás mindenesetre nem feltétlenül váltotta be a hozzá fűzött reményeket, az árfolyam ugyanis azóta további 40 százalékot esett.
Ráadásul az összevonás hatására várhatóan megugró shortállomány miatt tartásról eladásra minősítette le az AIG értékpapírjaira vonatkozó ajánlását a Standard & Poor's részvénypiaci elemzője is. A leminősítésekre a biztosító papírjai fejest ugrottak csütörtökön, lapzártánkkor éppen 20 százalék feletti mínuszban voltak.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet