A ZMB elleni vizsgálat nem koncepciós eljárás - jelentette ki Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója a Magyar Nemzetben tegnap megjelent interjúban. Az elnök szerint a ZMB mezővel ugyan vannak gondjai a Molnak, hiszen a tulajdonostárs Russznyefttyel elszámolási vitába keveredtek, de ezzel együtt is jó befektetésnek tartja azt. Mindazonáltal azt is kijelentette, hogy annyira nem tartja értékesnek a ZMB projektet, hogy a Molt véleményének megváltoztatására késztesse, azaz ne pénzügyi befektetőként tekintsen a Szurgutnyeftyegazra. Ugyanakkor a piacot aggasztó, ZMB elleni felügyeleti eljárás és az orosz tulajdonszerzés szerinte véletlen egybeesés is lehet, és nem hiszi, hogy egy koncepció része lenne.
A Mol elnöke a horvát miniszterelnök lemondásától sem félti a rövid ideje Mol-irányítás alá került INA-t. A felügyelőbizottsági elnök továbbra is miniszterelnök-helyettese, a kormány irányítását a miniszterelnök egy korábbi munkatársa veszi át és szerinte nem valószínű, hogy a változás az INA életét komolyan befolyásolja. Az interjú végén Hernádi azt is kifejtette, az INA megszerzésével a Mol a régióban már elérte az önálló növekedés határait. A mostani nagy kihívás - a régió 140 millió fogyasztójára alapozva - tranzittérségből önálló piaccá fejleszteni Közép-Európát. Ennek megteremtésében a Mol három ország energiaipari képviselőjeként már fontos szerepet játszhat.
(A szerző rendelkezik Mol-részvényekkel)
