A jövő év elejétől a kormányzati gazdaságélénkítő csomagok és infrastruktúra-fejlesztő programok hatására beinduló drasztikus keresletbővülés újabb hosszperiódust indíthat be az árupiacokon - idézi a Morgan Stanley elemzését a Bloomberg. Az ipari termelés fellendülése irányába mutató indikátorok alapján a bankház szerint a recesszió az idei évben találhatja meg alját, a javuló fundamentumok pedig hátukra kaphatják a nyersanyagokat is. A nagy nyertesek az ipari fémek lehetnek, ezeken belül is elsősorban a réz. A Morgan Stanley a színesfém erősségeit a jelenleg igen alacsony raktárkészletekben, illetve egy sor, a kínálati oldali szűkösség irányába ható tényezőben látja, aminek következtében a réz a legelsők között pattanhat fel, ráadásul igen lendületesen. A cink, az alumínium, illetve a bauxit árfolyama ellenben jóval kitettebb a kínálati kockázatoknak. Mindazonáltal célárakkal nem szolgált az elemzés.
