BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Válságban külön jó, ha gyakrabban fizetnek

2009. június 29. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem gondolkodni túl hosszú távon, nem vállalni túl nagy kockázatot - a hazai kisbefektetőknek korábban is ez volt a mottója, a válság idején valószínűleg még inkább ez. Két pénzügyi csoport is kínál válságálló, gyakran viszonylag magas fix hányadú kifizetéseket ígérő, így a tőkepiaci turbulenciáknak csak mérsékelten kitett papírt a közeljövőben. A Takarék Invest (Takarékbank és takarékszövetkezetek) Biztos Befutó névre keresztelte július végéig kapható új kötvényét, amely az első félév után fix hat százalékot, a 15. hónap végén egy 0 és 30 százalék közötti összeget fizet, majd a rövid, 21 hónapos futamidő végén megint fix 6 százalékot. A mögöttes termék mibenlétét, amitől a középső hozam függ, ugyan a nyilvános ajánlattételből és a végleges feltételekből kifelejtették, de amint megtudtuk, a Dow Jones Euro Stoxx 50 európai részvényindexről van szó. Így a kötvény hozama (az EHM) legrosszabb esetben évi 6,97, legjobb esetben évi 20,31 százalékra rúghat.
Eléggé hasonló a K&H-csoport Háromszorfizető 4. nevű alapja, amely az első év végén fix 11 százalékos hozamot, a második év végén 4 és 17 százalék közötti értéket, a futamidő legvégén ismét 4-17 százalékot fizet. Itt tehát a hozam 19 és 45 százalék között lehet, az EHM 5,12 és 11,26 százalék közötti. A mögöttes részvénykosár 30 nemzetközi nagyvállalatot tartalmaz. Ez a papír június 29. és augusztus 14. között kapható.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet