A Humet BÉT-en közzétett közleménye szerint volt elnöke, Civin János kedden és szerdán értékesítette a tulajdonában lévő Humet-részvényeket, így a társaság bejelentése szerint befolyása a Humetben nulla százalékra csökkent.
A Napi megkeresésére a nyugdíjas napjait élvező Civin elmondta, ez így önmagában nem teljesen igaz. Mint fogalmazott, nem lehet a Humettől csak úgy elszakadni. Magánemberként ugyanis valóban eladta két nap alatt összes maradék részvényét, felesége, Farkas Bori tulajdonában viszont maradt még közel 704 000 papír. Ezenfelül cége, a Senergie Zrt. még június elején cserélte le 134 millió forintos tulajdonosi hitelét mintegy 2,5 millió részvényt megtestesítő, tízéves lejáratú átváltható kötvényre. Ezeket Civin szándéka szerint idővel át is váltja majd, így közvetetten (céges és családi formában) továbbra is marad befolyása.
