BUX 138946.79 -0,39 %
OTP 44910 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kerülik a részvényeket a gazdag befektetők

2009. június 16. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nem bíznak még a piacban, ezért egyelőre kerülik a részvényeket az 1 millió dollár feletti pénzt befektető privátbanki ügyfelek, félnek ugyanis a további árfolyameséstől - nyilatkozta a Bloombergnek Philippe Sednaoui, a Barclays Wealth ügyvezető igazgatója. A brit bank svájci privátbanki üzletágának 2100 fős mintáján alapuló felmérése szerint a vagyonos befektetők csaknem 90 százaléka felismeri ugyan a jelenlegi piaci helyzetben rejlő hosszú távú befektetési lehetőségeket, viszont még mindig túl magasnak tartják a volatilitással járó kockázatokat a beszálláshoz. És bár az S&P-500 március óta 40 százalékot emelkedett, 12 havi eredménye még így is 29 százalékos negatívumot mutat. A részvényárfolyamok tavalyi beszakadása folytán a vagyonos befektetők vagyonuk legalább ötödét bukhatták el az év folyamán, legalábbis erről tanúskodnak a Scorpio Partnership londoni pénzügyi tanácsadó cég adatai. A Barclays privátbanki üzletága által kezelt vagyon pedig csaknem 14 százalékkal, 13,8 milliárd dollárra apadt tavaly. Sednaoui szerint a jelenlegi rally hossza és ereje meglepő volt ugyan, de egyszer csak eljön a korrekció. A kérdés már csak az, hogy inkább fundamentális vagy technikai jellegű lesz-e a visszatesztelés.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet