BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol átvette az INA irányítását

2009. június 10. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tegnap lezajlott az INA idei rendes közgyűlése, az első amióta a Mol 25-ről 47 százalék fölé növelte tulajdoni részesedését. A közgyűlés fő feladata az INA irányító testületeinek átalakítása volt, ami által lehetővé vált, hogy a Mol június 30-ától teljeskörűen konszolidálhassa a horvát olajvállalatot.
A társaság igazgatóságának elnöke Geszti László, a vezérigazgató pedig Bojan Milkovic lett. Megválasztották a társaság felügyelőbizottságát is, amelybe öt molos (köztük Mosonyi György vezérigazgató) került be három horvát politikus, köztük Damir Polancec miniszterelnök-helyettes, gazdasági miniszter mellett.
A közgyűlés teljes mértékben a januárban aláírt részvényesi megállapodással összhangban zajlott le, a változások így vélhetően nem jelentenek nagy meglepetést a piac számára. Ugyanakkor az INA teljes körű konszolidálása jó hír lehet, különösen akkor, ha addig megtörténik a horvát olajipari vállalat veszteséges gázüzletágának leválasztása.
(A szerző rendelkezik Mol-részvényekkel.)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet