Még ezen a héten 12 milliárd dollárért értékesítheti a Barclays az igen jól jövedelmező és nem mellékesen a világ egyik legnagyobb befektetési alapkezelőjének számító Barclays Global Investorst (BGI) - írja a Reuters. A brit bank ezzel az ügylettel javítana tőkemegfelelési mutatóján, elkerülve ezzel az állami tőkeinjekciót és hitelgaranciát, illetve az azzal együtt járó állami részesedésszerzést.
Bár a lehetséges vevők közt felbukkan a Bank of New York Mellon neve is, a legesélyesebbnek a BlackRock magántőke-befektető társaság tűnik. Az ügyhöz közel álló források szerint a vételárat a BlackRock részben saját részvénnyel, részben készpénzzel fizetné ki, és így az ügylet lebonyolítása után a Barclays 20 százalékos pakettet szerezne az összevont vagyonkezelőben, valamint elnöke, John Diamond kapna egy igazgatósági posztot is. Sajtóértesülések szerint a BlackRock a szükséges pénz előteremtéséhez közel-keleti, így katari, abu-dzabi vagy kuvaiti szuverén befektetési alapoktól kaphat erős pénzügyi hátszelet, részesedésért cserébe.
A jelenlegi tárgyalások egyébként nem új keletűek. A Barclays még áprilisban egyezett meg a felvásárlásokra szakosodott CVC pénzügyi befektető céggel, hogy 4,4 milliárd dollárért eladja neki a BGI igen sikeres, iShares elnevezésű, tőzsdén kereskedett befektetési alap (ETF) üzletágát. Az akkori megállapodás tartalmazott azonban egy záradékot, amely június 18-i hatállyal lehetővé teszi a brit pénzintézetnek egy kedvezőbb ajánlat felkutatását.
