BUX 138797.87 -0,5 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább darabolódik az AIG

Közel egymilliárd dollárért válna meg viszontbiztosítási üzletágától a részben államosított óriásbiztosító, a befolyt összegből az állami mentőöv egy részét törlesztenék.

2009. június 7. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az American International Group (AIG) összességében 988 millió dollárért kívánja értékesíteni viszontbiztosítói üzletágának, a Transatlantic Holdingsnak csaknem 30 százalékát - írja a Bloomberg. Sikeres tranzakció esetén tulajdoni hányada 20 százalék alá csökkenne. A nyilvános ajánlat értelmében 26 millió részvényt dobnak majd a piacra, darabonként 38 dollárért, ami elmarad a csütörtöki 41 dolláros záróértéktől.
Az AIG egyébként több üzletágát is egészében értékesítette volna, a gazdasági recesszió viszont keresztülhúzta számításaikat. A biztosítók eszközeinek és vagyonelemeinek értéke ugyanis jelentősen csökkent, illetve a felvásárlások hátterét adó banki hitelkihelyezés is befagyott. A biztosítónak, amely jelenleg 182,5 milliárd dollárral tartozik az amerikai adófizetőknek, még jó pár évébe fog kerülni, mire visszafizeti az állami kölcsönt.
A szóban forgó, New York-i székhelyű Transatlantic Holdings a második legnagyobb amerikai viszontbiztosító Warren Buffett tőzsdeguru cége, a Berkshire Hathaway mögött.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet