A bankokat és biztosítókat leszámítva idén az első félévben 160 vállalati kötvényt bocsátottak ki az európai nagyvállalatok, tételenként legalább 500 millió euró értékben. Ez a mennyiség pedig több mint kétszerese a tavalyi azonos időszak 58 kibocsátásának. Az idei első félévben egyébként összesen 622 milliárd eurónyi vállalati kötvényt jegyeztek - írja a Bloomberg. A világ egyik legnagyobb sörgyártója, a belga Anheuser-Busch InBev vagy akár a Daimler által piacra dobott kötvények hozamai egyébként kibocsátásuk óta 2 százalékot szűkültek benchmarkjaikkal szemben, azaz aki időben vásárolt, az eddig csak nyerhetett az ügyleten. A fejlett piacokat sújtó recesszió enyhülésével jelentősen nőtt a kockázatosabb, ám magasabb hozammal kecsegtető pénzügyi szektoron kívüli vállalati kötvények iránti kereslet a biztonságosabb befektetésnek számító állampapírok rovására. Ezen vállalati hitellevelek árfolyamai egyébként a Merrill Lynch adatai alapján tavaly március óta nem látott magasságba emelkedtek.
