BUX 138661.08 -0,6 %
OTP 44710 -0,47 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dübörög a vállalati kötvények piaca

Jól jártak azok a befektetk, akik az európai nagyvállalatok idén kibocsátott kötvényeibl azonnal vásároltak, legalábbis ez derül ki a Société Générale felmérésébl.

2009. június 7. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A bankokat és biztosítókat leszámítva idén az első félévben 160 vállalati kötvényt bocsátottak ki az európai nagyvállalatok, tételenként legalább 500 millió euró értékben. Ez a mennyiség pedig több mint kétszerese a tavalyi azonos időszak 58 kibocsátásának. Az idei első félévben egyébként összesen 622 milliárd eurónyi vállalati kötvényt jegyeztek - írja a Bloomberg. A világ egyik legnagyobb sörgyártója, a belga Anheuser-Busch InBev vagy akár a Daimler által piacra dobott kötvények hozamai egyébként kibocsátásuk óta 2 százalékot szűkültek benchmarkjaikkal szemben, azaz aki időben vásárolt, az eddig csak nyerhetett az ügyleten. A fejlett piacokat sújtó recesszió enyhülésével jelentősen nőtt a kockázatosabb, ám magasabb hozammal kecsegtető pénzügyi szektoron kívüli vállalati kötvények iránti kereslet a biztonságosabb befektetésnek számító állampapírok rovására. Ezen vállalati hitellevelek árfolyamai egyébként a Merrill Lynch adatai alapján tavaly március óta nem látott magasságba emelkedtek.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet