A pénzügyi műveletek 58 millió eurós vesztesége miatt az Orco eredménye a vártnál is rosszabb lett, a társaság 45,7 millió euró mínusszal zárta az idei első negyedévet. A gyorsjelentésből kiderül, hogy az Orco a csődvédelem ellenére - vagy éppen azért - rendesen működik. Bevételeit növelni tudta, több mint 16 százalékkal, 54,8 millió euróra és eszközöket is sikerült értékesítenie 32 millió euró értékben (a DTZ-értékelés 92 százalékára rúgó áron). Ebből 14,8 millió euró készpénzbevétele keletkezett. A bevételek növekedése elsősorban az értékesítések felgyorsulásának köszönhető, a társaság ugyanis a fejlesztésekből a tavalyinak közel duplájára rúgó összeget, 28,7 millió eurót tudott beszedni - a múlt év hasonló időszakának 87 egységes eladási száma 105 egységre növekedett. (Az aláírt előértékesítési szerződések száma viszont jelentősen csökkent, 65 darabra, a tavalyi 157-ről.)
A társaság kamatterhei 21 millió euróra rúgtak, de jelentős veszteséget okozott a régiós devizák gyengülése és a swapok, derivatívák piaci értékelése is. A társaság folytatja a tárgyalásokat hitelezőivel, a kötvényeseket is összehívta egyeztetésre, amivel párhuzamosan viszont nem fizette ki a rendszeres kamatkötelezettségét a papírok után.
A gyorsjelentés a várható tőkeemelésről nem beszél, a Colony Capitallel folynak az egyeztetések. A jelentésből kiderül, hogy bár szinte minden tekintetben javítani tudott gazdálkodásán - csak a szállodai bevételek nem tudtak pozitívan hozzájárulni a 7,4-ről 9,4 millió euróra növekvő EBITDA-hoz, ez a válságnak tudható be -, ez messze nem elég ahhoz, hogy a csődhelyzetből saját erejéből kikerüljön. Ha ehhez hozzátesszük a vezérigazgató nyilatkozatát, aki szerint a 2009-es év még nem hoz fellendülést a kelet-közép európai ingatlanpiacon, látható, hogy a túlélés szempontjából a döntő az lesz, hogy sikerül az új tőkét megszerezni és milyen áron.
