Nem egyeztettünk az OMV-val, a kurd üzlet meghívásos pályázat volt, ahol mi is utólag tudtuk meg, hogy az osztrák cég is részt vesz - mondta el Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója az MTI Econak adott interjújában, hozzátéve, szerencsésnek tartja, hogy mindkét cég érdekelt a Nabuccóban.
Az iraki politikai helyzettel kapcsolatban elmondta, bízik abban, hogy az iraki kormány és a helyi kurd hatóságok tisztázni tudják a projekttel kapcsolatos álláspontjukat, annál is inkább, mert valójában mindkét fél érdeke a helyi ellátás és az export is. Lényeges, hogy a Mol nem önállóan vett eszközöket, hanem egy gázkitermelési licenccel rendelkező vállalatban vásárolt részesedést.
A Szurgutnyeftyegazról elmondta, hogy minimális egyeztetés már a van a két cég között, de ez szinte csak a közgyűlési részvételre vonatkozóan történik. A Mol számára jelenleg is fejtörést okoz, hogy - mivel a Szurgutnyeftyegaz az energiahivatal eljárásának befejezéséig nem tekinthető részvényesnek - akármilyen kis horderejű kérését hogyan teljesítsék. Mindenesetre jobb megoldásnak nevezte, hogy a közgyűlésen elfogadott alapszabállyal sikerült védekezni a lopakodó felvásárlás ellen, mint ha az állami tulajdon növelésével tették volna, az ugyanis nem biztos, hogy megfelelő védelmet biztosítana.
