A fedezeti célú swaptranzakciókkal korrigálva 6 százalékos javulást mutat az adózott eredmény 2,25 milliárdos értéke. A mérlegfőösszegét 17 százalékkal, 746 milliárd forintra növelő bank nettó kamatmarzsát 2,8 százalékra tudta növelni, ami jelentős javulást jelent az év végi 2,53-as értékről, de még a 2008. első negyedévi 2,77-es értéknél is jobb. Ez elsősorban a csökkenő euró- és svájcifrank-kamatlábak okozta forráscsökkenésnek köszönhető. A 43,8 milliárd forintos részvényesi vagyon növekedése meghaladta a 21 százalékot egy év alatt, az év első negyedévében pedig több mint 8 százalékkal nőtt. Az éves terv a 20 százalékos növekedés, azt viszont még nem látni, hogy az első negyedévet követően az állami feltőkésítés hogyan hat majd erre.
A nettó kamatjövedelem 4,74 milliárdos értéke 14,6 százalékos növekedést mutat a bázisidőszakhoz képest, de még az utolsó tavalyi negyedévhez képest is majd 13 százalék, ami az ugyanebben az időben bekövetkezett 26 százalékos működésiköltség-csökkenéssel nem tűnik rossznak. Kevésbé látszik tetszetősnek viszont a hitelezési veszteségek növekedése, aminek aránya a tavalyi első negyedévhez képest megduplázódott, 1,82 százalékra nőtt (ez még mindig nem rossz a többi bankkal összehasonlítva). Mindezeket figyelembe véve az FHB gyorsjelentése nem szolgált meglepetéssel, a nagy kihívás - mint azt Gyuris Dániel vezérigazgató a közgyűlésen is elmondta - az állami tőke megfelelő hasznosítása lesz. Ebből ugyanis ki kell majd termelni az állami részvényekre jutó elsőbbségi osztalékot is, a tervek szerint úgy, hogy a részvényesi vagyon növekedése éves szinten is elérje a 20 százalékot.
