Tőkeemelésről és részvény-visszavásárlásról döntött az OMV tegnap tartott közgyűlése. A részvényesek megadták a felhatalmazást a társaságnak saját részvény vásárlására a következő 30 hónapra. A részvényeket a vásárlást megelőző tíz tőzsdenap átlagáránál 30 százalékkal nem nagyobb eltérésű minimális és maximális árfolyamon veheti meg a cég. A társaság felhatalmazást kapott új részvények kibocsátására is 77,9 millió darab erejéig. A felhatalmazás 2014. május 13-ig él és 3 milliárd euró átváltható kötvény kibocsátásával is végrehajtható. A társaság részvényenként egy euró osztalék kifizetéséről döntött, ami 22 százalékos kifizetési rátának felel meg.
