BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egy euró osztalékot fizet az OMV

2009. május 14. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tőkeemelésről és részvény-visszavásárlásról döntött az OMV tegnap tartott közgyűlése. A részvényesek megadták a felhatalmazást a társaságnak saját részvény vásárlására a következő 30 hónapra. A részvényeket a vásárlást megelőző tíz tőzsdenap átlagáránál 30 százalékkal nem nagyobb eltérésű minimális és maximális árfolyamon veheti meg a cég. A társaság felhatalmazást kapott új részvények kibocsátására is 77,9 millió darab erejéig. A felhatalmazás 2014. május 13-ig él és 3 milliárd euró átváltható kötvény kibocsátásával is végrehajtható. A társaság részvényenként egy euró osztalék kifizetéséről döntött, ami 22 százalékos kifizetési rátának felel meg.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet