A magyar kormány nem tudott a Molban történő orosz tulajdonszerzésről - derült ki a kormányszóvivő által közzétett közleményből, amely szerint az orosz partnerrel való tárgyalásokon soha, még informálisan sem került szóba ilyen szándék. A kormánynak az az érdeke, hogy a nemzeti olajvállalat megőrizze függetlenségét és továbbra sem támogatja, ha bárki ellenséges szándékkal próbál befolyást szerezni magyar stratégiai ágazatokban. Ugyanakkor nem feladata, hogy egy szabályosan megkötött tőzsdei ügyletet kommentáljon - szól a közlemény. A kormány nyilatkozata inkább semlegesnek nevezhető, különösen ha a korábbi, az OMV-tulajdonszerzéskor megjelent közleményekkel hasonlítjuk össze. Ekkor egyértelműen kijelentették, hogy meg akarják védeni a Molt és nem hagyják, hogy az OMV átvegye a cég irányítását. Ekkor született a lex Mol is. Igaz, a Szurgutnyeftyegaznak a csomag megvétele kapcsán közzétett közleménye jóval óvatosabb volt, ők csupán a vertikális integráció fokozását és a fogyasztókhoz való közelebb kerülést említették az 1,4 milliárd eurós bevásárlás céljának. Az kevésbé érthető, hogy a kormányközlemény miért nevezi tőzsdei ügyletnek az OMV-Szurgutnyeftyegaz tranzakciót.
