BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két év múlva új vezér az OMV-nél

2009. március 26. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Wolfgang Ruttenstorfer 2011 márciusáig marad az OMV vezére, akkor, 60 éves korára tekintettel, visszavonul és a mostani vezérigazgató-helyettesnek, Gerhard Roissnak adja át posztját - jelentette be az OMV a felügyelőbizottsági ülése után, ahol az összes igazgatósági tagot megerősítették pozíciójában. Ruttenstorfer távozásával egy időben távozik Helmut Langanger kitermelésért felelős igazgató. Az ő távozásának okául is az életkorát jelölte meg a közlemény, amely ugyanakkor kiemeli, hogy a jelenlegi igazgatóság 2002 óta sikeres pályára állította az osztrák olajtársaságot és a jelenlegi válság körülményei között is kiváló eredményekkel büszkélkedhet. A hivatalos indokok mellett sokan azért úgy vélik, Ruttenstorfer megítélésének nem tett különösebben jót, hogy két sikertelen felvásárlási kísérletbe is belevitte az OMV-t. Az első a Verbund, a legnagyobb osztrák energiaszolgáltató vállalat felvásárlása volt, ami az osztrák politikai körök ellenállásán bukott meg. A második a Mol felvásárlási kísérlete volt, amelyről az Európai Bizottság versenyjogi aggályai miatt lépett vissza az olajtársaság. E kísérlet eredményeképpen az olajcég ma is több mint 20 százalékos tulajdonosa a Molnak.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet