A régiós olajcégek közül egyetlenként vételre ajánlja a Mol-részvényt a Deutsche Bank elemzője - írta a portfolio.hu. Várkonyi Gergely szerint a mostani rally jó lehetőséget jelent a profitrealizálásra a lengyel olajcégek esetében. Ezért eladásra javasolja a PKN, a Lotos és a PGNiG részvényeit, miközben a Molt vételre javasolja a korábbi 13 ezer forintos célárát 17 500 forintra emelve. A magyar olajcéget egyrészt alacsony árazása - a feltörekvő piaci szektortársakhoz képest diszkonttal forog -, másrészt az elemzői konszenzus várható pozitív irányú elmozdulása miatt is vonzónak látja az elemző. Ugyanakkor a Mollal kapcsolatosan gyakran emlegetett mérlegkockázatokat túlzottnak tartja és nagy nyereségnövekedést vár az INA-tól is.
