BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mol-vételt javasol a Deutsche Bank

2009. március 25. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A régiós olajcégek közül egyetlenként vételre ajánlja a Mol-részvényt a Deutsche Bank elemzője - írta a portfolio.hu. Várkonyi Gergely szerint a mostani rally jó lehetőséget jelent a profitrealizálásra a lengyel olajcégek esetében. Ezért eladásra javasolja a PKN, a Lotos és a PGNiG részvényeit, miközben a Molt vételre javasolja a korábbi 13 ezer forintos célárát 17 500 forintra emelve. A magyar olajcéget egyrészt alacsony árazása - a feltörekvő piaci szektortársakhoz képest diszkonttal forog -, másrészt az elemzői konszenzus várható pozitív irányú elmozdulása miatt is vonzónak látja az elemző. Ugyanakkor a Mollal kapcsolatosan gyakran emlegetett mérlegkockázatokat túlzottnak tartja és nagy nyereségnövekedést vár az INA-tól is.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet