Az idén mindenképpen megtartjuk Mol-részvényeinket - nyilatkozta Wolfgang Ruttenstorfer, az OMV vezérigazgatója a Profil osztrák gazdasági hetilapban, hozzátéve, hogy persze nem lesz ez így örökké. A vezérigazgató elmondta, hogy a mostani alacsony árak mellett könnyen fel lehetne vásárolni a Molt, de ez a szándék az Európai Bizottság versenyjogi hivatalának kikötései miatt lekerült a napirendről. Az osztrák társaság Mol-részvényei ma ugyan jóval kevesebbet érnek, mint amennyiért ők vásárolták, de ez minden részvényre igaz, mint ahogy az is, hogy később fel fognak menni. Ők annak idején ésszerű áron vették a részvényeket - nyilatkozta a vezérigazgató, elmondva azt is, hogy az idén az osztrák olajtársaság nem fogja elérni a 2008. évi eredményszintjét.
